Loading...
Boşanma Süreci Danışmanlığı2018-09-29T00:36:05+03:00

Boşanma Süreci Danışmanlığı

Boşanma sadece bir karar değil, sancılı ve uzun bir süreçtir. Bireylerde şok, öfke, suçluluk, depresyon gibi durumları beraberinde getirir.

Çocukların ebeveynlerinden birine uzak kalması ise en çok tartışılan ve sorun yaratan boşanma sonucudur. Bu durum anne-baba ve çocuk için yeni bir yaşam anlamına gelmektedir. Uyum sağlamak bütün aile bireyleri açısından zordur.
Boşanma sürecinde sağlıklı iletişim kurmak, yeni hayata daha kolay uyum sağlamak, ebeveyn olarak çocuklarla sağlıklı iletişim, yasal sürecin sorunsuz tamamlanması gibi konularda uzman desteği gerekebilmektedir.

Boşanma danışmanlığı süreci içinde çiftlerle öncelikle olayların temeline inilerek sorunların tespiti yapılmaktadır. Daha sonra bireylerin kişilik ve karakterlerine özel çözüm yolları bulunup sorunların bu hassasiyette giderilmesi amaçlanmaktadır.

Boşanmış ebeveyn olmak; ebeveyn olmakla ilgili rollerin yanı sıra başka yeni rollerin benimsenmesini de gerektirmektedir. Bu süreçte çocuğunuzun yaşına, beklentilerine ve içinde bulunduğunuz koşullara uygun iletişim kurabiliyor musunuz ? Ya da nasıl iletişim kurmalısınız ? Duygularınız etkilenir mi ? Çocuğunuzun zarar görmesine nasıl engel olursunuz ? Soruları ile zihniniz meşgul olurken, bu süreci en az hasarla atlatmanın yollarını ararsınız.

Boşanma danışmanlığı ve bir anlamda arabuluculuk ederek size yardımcı olacağız.

• Boşanma ile nasıl başa çıkabilirim ?
• Çocuğum etkilenir mi ?
• Çatışma yaşamadan boşanmayı nasıl başarabilirim ?
• Çocuğum anne/babasını görmek istemezse ne yaparım ?
• Çocuğumu etkileyerek annesi/babası bana karşı kışkırtıyor, ne yapacağım ?
• Çocuğuma nasıl yaklaşmalıyım ?

Dediğinizde biz varız.

ONLİNE TERAPİ

Terapist ile danışanı, internet ortamında kurulan görüntülü veya sesli bağlantı aracılığıyla görüştüren bir uygulamadır.
Bu konu hakkında terapi ve ya ön görüşmeye başlamak için butona tıklayın.

Terapiye Başla